ÖVRIGT / Diverse / Tvättservis 13464463
*
nr 1346 4463
Tvättservis
2 delar, Gefle. Höjd: 30 cm, diameter: 33 cm
Kondition: krackelyrer, kannan skadad
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2020
kl 20:55:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/9 15:37:37
1
100 kr
7/9 16:49:04
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle svensk keramik svenska keramiker tvättservis
-
4028 Tvättservis
2 delar, Porslin, modell äldre. Diameter: 37 cm. H..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:43
*
Tvättservis
Kondition: krackelyrer, kannan skadad
nr 1346 4463
Tvättservis
2 delar, Gefle. Höjd: 30 cm, diameter: 33 cm
Kondition: krackelyrer, kannan skadad
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/9 15:37:37 | 1 | 100 kr |
7/9 16:49:04 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle svensk keramik svenska keramiker tvättservis
-
4028 Tvättservis
2 delar, Porslin, modell äldre. Diameter: 37 cm. H..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:43